У США з нез'ясовних причин масово гинуть співочі птахи

Поділитися
У США з нез'ясовних причин масово гинуть співочі птахи Птахи гинуть з невідомої причини © Science Alert
Особливо сприйнятливими до хвороби виявилися молоді птахи.

Вчені зареєстрували масову загибель співочих птахів в центрально-атлантичному регіоні США. У багатьох з них були виявлені пухлини і виділення з очей, деякі виглядають так, як ніби не могли підняти голову, що свідчить про набряк мозку. У деяких також спостерігалися неврологічні симптоми, такі як тремор, дезорієнтація і порушення рівноваги, повідомляє Phys.org.

Тільки в Індіані з травня знайшли 280 мертвих або хворих птахів. Серед них - блакитні сойки, звичайні гракли, американські малинівки, північні кардинали і європейські шпаки. Захворювання торкнулося птахів з Огайо, Кентуккі, Пенсільванії, Вірджинії, Меріленда і округу Колумбія.

На даний момент вчені проводять розтини і токсикологічні експертизи, які повинні допомогти їм з'ясувати причини смертей. Разом з тим, дослідники вже виключили такі захворювання, як пташиний грип, вірус західного Нілу і сальмонела. Але, якою б не була причина хвороби, найбільш схильні до неї молоді птахи.

Керівник служби з контролю за тваринами в Арлінгтоні, Вірджинія, Дженніфер Туссен, оглянула чотирьох пташенят блакитних сойок, яких принесли їй місцеві жителі. Очі птахів закривав слиз, вони були млявими і нестійкими. Кожен з молодих птахів був угодованим, що свідчило про те, що їхні батьки добре їх годували.

Місцева влада закликає жителів уважно ставитися до хворих і мертвим птахам, яких вони бачать на вулицях. Крім того, їх просять стежити за домашніми тваринами, захищаючи тих від контактів з птахами, а також перестати годувати птахів і влаштовувати для них купальниці, оскільки це може сприяти подальшому поширенню хвороби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше біологи з Лундського університету в Швеції використали дані про міграцію стрижів і з'ясували, що вони можуть долати до 800 кілометрів на день. Тобто, вони є рекордсменами за швидкістю серед птахів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі