Зоопарк Сан-Дієго (США) і компанія Revive & Restore заявили про перше в історії успішне клонування коня Пржевальського. Лоша народилося на початку серпня, повідомляється на сайті зоопарку.
Відзначається, що лоша було народжене від самиці свійського коня, яка виступила в ролі сурогатної матері. Лоша є клоном коня, ДНК якого заморозили ще 40 років тому.
Жеребець, якого клонували, народився в 1975 році у Великій Британії, в 1978 році його перевезли в США, де він прожив до 1998 року. У міру того, як його маленький клон буде рости і розвиватися, він може зробити цінний внесок в генетичну різноманітність коней Пржевальського.
Коні Пржевальського фактично вимерли в дикій природі, протягом 40 років вони існували тільки в зоопарках по всьому світу. Завдяки різноманітним програмам розведення, вченим вдалося відновити вид. Так, в 1990-х кілька популяцій коней повернули в дику природу Монголії і Китаю. Але родовід всіх тварин, що вижили, можна простежити до 12 коней Пржевальського, які були народжені в дикій природі. Разом з тим, за допомогою сучасних технологій, наприклад клонування, вчені сподіваються відновити генетичну різноманітність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Минулого року в Японії на 22 році життя померла одна з перших клонованих корів. Останні тижні тварина насилу пересувалася самостійно. Відзначається, що в середньому корови живуть близько 20 років.