Наголошується, що за допомогою цього ж методу ("методу овечки Доллі") в минулому році були отримані дитинчата Чжун Чжун і Хуа Хуа. У новому дослідженні вчені "відключили" у тварин ген BMAL1, який відповідає за регуляцію циркадних ритмів. Клоновані дитинчата були отримані за допомогою методу перенесення ядра соматичної клітини в позбавлену власного ядра яйцеклітини.
Дослідники відзначають, що мавпи демонструють ознаки порушення циркадних ритмів: вони менше сплять, більш активні і рухливі вночі, у них порушені добові цикли концентрації гормонів у крові, підвищена тривожність, виникають депресивні стани і "поведінка, схоже на шизофренію".
"Порушення циркадних ритмів може призвести до розвитку багатьох захворювань у людей, включаючи порушення сну, діабет, рак і нейродегенеративні захворювання, наші мавпи з "відключеним" BMAL1 допоможуть відстежити патогенез хвороб та терапевтичне лікування", - заявив один з вчених Хун-Чун Чанг.
Раніше повідомлялося про те, що в китайському місті Тяньцзінь планується відкриття найбільшого у світі центру по клонуванню тварин. У центрі будуть клонувати корів, коней і собак. Центр буде включати в себе лабораторії, генний банк, а також експозиційні зали. Офіційно озвучена мета створення центру – розвиток тваринництва в країні.