Вчені виявили у вапнякових породах у Швеції космічний уламок, вік якого складає близько 470 мільйонів років. Як повідомляє портал Phys.org, камінь розміром з торт може пролити світло на процес формування Сонячної системи.
На думку дослідників, уламок, який отримав назву Оест 65, відколовся від космічного тіла, що нагадувало картоплину і складало 20-30 кілометрів в ширину. Розкол відбувся після зіткнення з великим космічним об'єктом, в результаті чого не Землю впали уламки.
На думку дослідників, розпад другого тіла, чий діаметр складав 100 - 150 кілометрів, міг стати основною причиною утворення поясу астероїдів між Марсом і Юпітером.
Попередній аналіз уламка показав вміст у ньому іридію, який рідко зустрічається на Землі, і присутність рідкісних ізотопів неону.
У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.
На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.