Вчені вивчили траєкторію руху навколоземного астероїда Фаетон і змогли уточнити його період обертання і теплофізичні характеристики. В ході досліджень було встановлено, що у 2017 році астероїд підійде на рекордно близьку відстань до нашої планеті. Результати досліджень вчених були опубліковані на сайті arXiv.org.
На думку дослідників, Фаетон є головним тілом метеорного потоку Гемініди, який можна спостерігати з Землі в середині грудня. Астероїд наближається до Сонця на рекордно близьку для об'єктів свого класу відстань – 0,14 астрономічної одиниці. Фаетон рухається орбітою, більш характерною для комет, ніж астероїдів, та перетинає орбіти чотирьох планет Сонячної системи.
Використовуючи криві блиску, вчені змогли скласти уявлення про форму астероїда. Крім того, дослідникам вдалося визначити період його обертання (3,6 години) і точні розміри - 5,1 кілометра. Ці результати добре узгоджуються з даними попередніх досліджень.
У грудні 2017 року Фаетон опиниться на відстані 10 мільйонів кілометрів від Землі. Вчені мають намір використати кілька методів для докладного вивчення Фаетона і визначення його зв'язку з метеорним потоком Гемініди.
У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.
На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.