Депутат Держдуми РФ Олена Мізуліна запропонувала ввести у Росії обов'язкову фільтрацію інтернет-трафіку на рівні провайдера, пише газета "Известия". Користувачам, які захочуть потрапити у "повний" інтернет, доведеться звернутися з заявою до оператора, пред'явивши документи, які підтверджують вік.
За задумом Мізуліної, цей захід допоможе захистити неповнолітніх від доступу до небажаного контенту, в першу чергу до матеріалів порнографічного характеру.
- У Росії запропонували створити власний автономний інтернет під назвою "Чебурашка"
"Зараз, щоб очистити домашній інтернет від усього, що може завдати шкоди дитині, потрібно виконати цілий ряд маніпуляцій: придбати програмне забезпечення з функцією батьківського контролю, покопатися в налаштуваннях комп'ютера, встановити фільтр тощо. Є сенс повернути ситуацію на 180 градусів. Спочатку забезпечити налаштування "чистий інтернет" на рівні оператора зв'язку, передбачивши можливість для користувачів відключити її. Адже лише деякі батьки здатні самостійно розібратися, як встановити батьківський контроль, найчастіше діти виявляються куди більш обізнаними і легко можуть обійти всі фільтри, навіть не підозрюючи, на яку небезпеку себе наражають", - заявила Мізуліна.
Під "поворотом ситуації" Мізуліна розуміє введення процедури отримання доступу до повноцінного інтернету. На її думку, щоб відмовитися від фільтрації, користувачеві необхідно буде підписати додаткову угоду з оператором зв'язку, підтвердити свій вік тощо. Окремо вона зазначає, що якщо батьки укладуть угоду про скасування фільтрації, то ризики отримання дитиною потенційно шкідливої інформації будуть лежати на них.
Коментуючи свою ініціативу, Мізуліна зазначила, що так званий закон про "чорні списки" діє вже близько двох років, але судити про його ефективність поки складно. В той же час побоювання, що поява чорного списку сайтів фактично означає появу цензури в Мережі, так і не виправдалися, вважає член фракції "Справедливої Росії", називаючи їх "політичними спекуляціями".
Мізуліна вважає, що і нова її ініціатива викличе суспільне обурення, але не вважає його виправданим.
- У Росії можуть заблокувати Twitter
"Це як із курцями. Ще кілька років тому неможливо було уявити закон, що захищає некурців. Те ж саме - з інтернетом. Зараз потрібно докласти певних зусиль, щоб себе захистити. Ми ж говоримо про презумпцію чистого інтернету, що дорівнює можливості спокійно посидіти в кафе, не вдиваюхи диму цигарок", - заявила вона, маючи на увазі "антитютюновий закон", який остаточно набрав чинності.
Мізуліна переконана, що реалізація її пропозицій можлива без прийняття додаткових законів. Обговорити ідею з провайдерами та іншими представниками IT-галузі депутат планує найближчим часом.
Можна припустити, що чергова ініціатива Мізуліної не викличе схвалення серед користувачів. Нещодавно стало відомо, що розміщена у Мережі петиція з вимогою про перевірку психічного здоров'я депутата набрала 100 тисяч підписів. !zn
Читайте також:
Україна може заблокувати російські сайти у відповідь на аналогічні дії Росії
Путінські "тролі" націлилися на німецьку громадську думку
В РФ пропонують блокувати зарубіжні сервіси за відмову реєструватися у реєстрі Роскомнагляду