Держдума Росії ухвалила закон, що зобов'язує блогерів, сторінки яких щодня відвідують більше трьох тисяч користувачів, виконувати вимоги, що пред'являються до ЗМІ.
Документ також зобов'язує організаторів поширення інформації в мережі - пошукові системи, соціальні мережі і форуми - повідомляти Роскомнагляд про початок своєї діяльності і зберігати дані протягом шести місяців.
За невиконання цих вимог передбачено штрафи до 500 тисяч рублів (14 тисяч доларів).
Блогерів зобов'яжуть перевіряти достовірність загальнодоступної інформації, не поширювати відомості про приватне життя громадян з порушенням законодавства, дотримуватися заборони та обмеження виборчого закону і вказувати вікові обмеження для користувачів. Популярним блогерам також заборонено нецензурно висловлюватися на своїх сторінках.
Закон також зобов'язує блогера розмістити на своєму сайті прізвище та ініціали, а також електронну адресу для направлення юридичних зауважень.
Роскомнагляд буде вести реєстр сайтів популярних блогерів. Він зможе запитувати необхідну інформацію - у самих блогерів, в організаторів поширення інформації та в інших осіб. Надати її потрібно буде протягом десяти днів.
Відмова надати такі відомості або відправка недостовірних даних загрожує громадянам штрафом від 10 до 30 тисяч рублів (від 280 до 840 доларів), а юрособам - штрафом від 50 до 300 тисяч рублів (від 1,4 тисячі до 8,4 тисячі доларів).
Повторне таке порушення протягом року спричинить підвищені штрафи або навіть адміністративне призупинення діяльності на строк до 30 діб. !zn
Читайте також:
Павло Дуров зібрався робити нову соцмережу за межами Росії
В Росії влади обмежили доступ до кільком опозиційним інтернет-ЗМІ