У Росії хакери зламали сервер підрядника ФСБ і передали інформацію журналістам

Поділитися
У Росії хакери зламали сервер підрядника ФСБ і передали інформацію журналістам ФСБ несподівано опинилася в ролі жертви хакерів
Замість головної сторінки сайту з'явилося зображення пики з широкою посмішкою і самовдоволено примруженими очима

Найбільший витік даних про роботу спецслужб в інтернеті сталася в Росії. Хакери зламали сервер великого підрядника російських спецслужб і відомств, а потім поділилися з журналістами описами десятків непублічних проектів в області інтернету: від деанонімізації користувачів браузера Tor до дослідження вразливості торрентів.

Злам стався 13 липня 2019 року. Замість головної сторінки сайту московської IT-компанії "Сайтек" з'явилося зображення пики з широкою посмішкою і самовдоволено примруженими очима (на інтернет-сленгу - "йоба-фейс").

Дефейс, тобто заміна головної сторінки сайту, є поширеною тактикою хакерів і демонстрацією того, що їм вдалося отримати доступ до даних жертви.

Хакери, які вкрали 7,5 терабайт даних Федеральної служби безпеки Росії, зламавши сервери підрядника спецслужби, надіслали інформацію журналістам.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на російську службу ВВС.

Вкрадені дані стосуються таємних проектів з деанонімізації користувачів ресурсу Tor (браузер, що дозволяє залишатися в інтернеті інкогніто), отримання інформації з соцмедіа і відділенню інтернету в Росії від світової мережі.

Хакери передали інформацію для розповсюдження групі Digital Revolution, яка відома спробами попередніх хакерських нападів на ФСБ. Також дані отримали і деякі великі ЗМІ Росії.

Також були оприлюднені назви таємних проектів: "Аріон", "Надія", "Відносини", "Гривня", а також імена деяких співробітників компанії, проте ці файли ФСБ оприлюднені не були.

Що характерно, ФСБ опинилася в ситуації, яку часто створювала для тих, ким посилено цікавилася. І виявилося, що це досить неприємно.

Хакери 31 травня зламали бази даних Прикордонно-митної служби США, викравши при цьому фотографії мандрівників і номерні знаки автомобілів. У відкритий доступ дані не потрапили. Про це стало відомо у вівторок, 11 червня, передає телеканал CNN.

Точну кількість мандрівників, фотографії яких вкрадено, не повідомляється, але служба обробляє дані більше мільйона людей кожного дня. За словами представника прикордонників, викрадені дані щонайменше 100 тисяч осіб, що в'їжджають і виїжджають зі США протягом півтора місяців.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі