Житель села Морочне Рівненської області Володимир Малайчук виявив на березі меліоративного каналу щось незвичайне. Довжина знахідки становила близько 20 сантиметрів, а сама вона, за словами Малайчук, була «ні на що не схожою». На думку вчених, це - зуб мамонта, повідомляє «Новое время».
Спочатку чоловік показав знахідку місцевому краєзнавцю Павлу Дубінцу, а той звернувся за порадою до співробітників Нобельського національного природного парку. При попередньому огляді артефакту вчені припустили, що це - зуб якоїсь доісторичної тварини, можливо, мамонта. Але для достовірної ідентифікації знахідки співробітники парку звернулися до вчених з Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
Об'єкт надіслали до університету. Після його вивчення професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеграфіі, Богдан Тарасович Рідуш підтвердив припущення.
«Встановлено, що це - лівий верхній моляр другого дорослого зміни (М2), який належав молодий особині виду Mammuthus primigenius. Це проміжна (між ранньоюта пізньою) форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи в другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55-27 тисяч років тому», - розповів учений.
В епоху заледеніння цей вид був поширений на більшій частині Євразії та в Північній Америці. В особливо холодні періоди він проникав до Центральної Європи, Китаю та півдня сучасних США, а в більш теплі періоди «обмежувався» Сибіром і Канадою. Найбільш південні місця знахідок останків цього виду розташовані в Іспанії і Мексиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені заявили, що причиною вимирання мамонтів стало пізньодріаське похолодання, яке ймовірно було викликано падінням астероїда або комети на Землю. Хоча деякі науковці все ж вважають, що різке похолодання виникло в наслідок земних причин, наприклад, зміни течії в Атлантиці тощо.