До Вінницького музею передали 200-тисячирічний зуб мамонта

Фото
Поділитися
Зуб знайшли ще у липні поблизу Дністра засновники мистецького об’єднання “Плай”.

20 жовтня до Вінницького обласного краєзнавчого музею передали зуб мамонта віком близько 200 тисяч років, знайдений учасниками мистецького об’єднання “Плай” на Вінниччині біля с. Жван Мурованокуриловецького району у липні цього року.

Незвичайну знахідку «плаївці» спочатку прийняли за рештки корови, яку навіть хотіли залишити в себе в якості талісману. Та все ж вирішили віддати фахівцям на експертизу. І результати отримали лише зараз.

«У висновку палеонтолога вказано, що зуб належить дуже ранній формі дорослого мамонта Mammuthus intermedius. Це перехідна еволюційна форма слонів з родини мамонтів, яка існувала на території Східної Європи. Час його існування припадає на відносно теплий період між 180 і 250 тисячами років тому. Знахідка зуба може бути пов’язана зі стоянкою неандертальців», — повідомляє Вінницький інформаційний портал «Veжа».

Відтепер зуб вагою 4,5 кг - найстаріша частина тіла мамонта, з представлених у Вінницькому краєзнавчому музеї.

Раніше повідомлялося, що причиною вимирання мамонтів ймовірно стало пізньодріаське похолодання, яке ймовірно було викликано падінням астероїда або комети на Землю. Хоча деякі науковці все ж вважають, що різке похолодання виникло в наслідок земних причин, наприклад, зміни течії в Атлантиці тощо.

Хоча ще декілька років назад вчені довели, що зникнення мамонтів пов’язано з життедіяльністю людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі