У Перу знайдено найдавнішу цегляну будівлю Америки

Поділитися
У Перу знайдено найдавнішу цегляну будівлю Америки Будівля була побудована з примітивної цегли © N+1
Будівлю звели ще п'ять тисяч років тому.

Археологи з Перу і США виявили в Перу найдавнішу споруду в Америці, побудовану з примітивної цегли - самана. Понад п'ять тисяч років тому місцеві жителі використали споруду для проведення ритуальних церемоній, повідомляє N+1.

Андський регіон був одним із важливих цивілізаційних осередків Стародавньої Америки. Археологічні розкопки показали, що будівництво монументальних споруд розпочалося тут ще у ІІІ тисячолітті до нашої ери. Близько 5800 років тому відбулися кліматичні зміни, пов'язані з поверненням Ель-Ніньо, які значно вплинули на місцевих жителів.

Тепер під час розкопок пам'ятника Лос-Мортерос археологи знайшли залишки монументальних споруд, що належать до докерамічного періоду. Пам'ятник є курган розміром 150 на 200 на 15 метрів, розташованим у долині річки Чао узбережжя Перу.

За словами вчених, люди займали обстежену ділянку неодноразово. Найдавніша стоянка, сліди якої вдалося виявити, датується 3700-3400 роками до нашої ери. До пізнішого часу належать руїни приміщення, що складалося мінімум із двох кімнат. Стіни були побудовані на кам'яному фундаменті із сирцевої цегли (саману). Найкраще збереглася кімната розміром 10 на 7 метрів, одна із стін якої сягає висоти двох метрів. Підлога приміщення була також покрита товстим шаром глини (близько п'яти сантиметрів), а стіни відштукатурені.

Археологи не змогли виявити всередині жодних органічних матеріалів, придатних для радіовуглецевого датування. Під підлогою споруди знаходилися три дитячі поховання, вік яких оцінили у 5100 років. Відмінною рисою пам'ятника став матеріал, з якого його збудували – саман. На інших стародавніх пам'ятниках його використовували лише на додаток до конструкції з каміння та глини.

Цеглини, з яких звели будівлю, були 30-40 сантиметрів завдовжки, 10 – завширшки та сім – заввишки. Вчені зазначили, що цегла складалася з дрібнозернистих глиняних відкладень без додавання уламкових гірських порід. Вони мали однорідну структуру і легко кришилися. Очевидно, самани були вирізані з родовища глини, що під водою (чи дуже вологого). Хімічний та оптичний аналізи підтвердили, що матеріал для будівництва видобували у долині річки Чао.

За словами дослідників, споруда в Лос-Мортерос є найстарішою будівлею в Америці, збудованою із саману. Будівництво споруди збіглося з поверненням Ель-Ніньо після кількох тисяч років перерви. Ймовірно, це природне явище було пов'язане з появою монументальної архітектури. Такі споруди використовувалися щодо різних обрядів, зокрема, поховань дітей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше археологи виявили в Перу невелике поховання, в якому були останки 25 осіб. Братську могилу було знайдено у місті Чан Чан.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі