Приблизно третина вуглекислого газу з повітря, викинутого через згоряння вугілля, нафти і газу, засвоюється океанами. З початку індустріальної ери океани абсорбували приблизно 525 мільярдів тонн CO2, що дорівнює 22 мільйонам тонн щодня. Швидке підвищення концентрації вуглекислого газу загрожує життю морських мешканців, а раковини деяких жителів моря вже почали розчинятися в більш кислій воді.
У ході дослідження вчені проаналізували рівень кислотності океану і вміст вуглекислого газу в атмосфері впродовж останніх 22 мільйонів років. Вчені вивчали скам'янілості крихітних морських мешканців, які жили недалеко від поверхні океану.
Дослідники встановили, що якщо людство продовжить викидати CO2 в таких обсягах, як на даний момент, до 2100 року його вміст в атмосфері становитиме 930 частин на мільйон порівняно з 400 частинами мільйон на сьогоднішній день. Відповідно зміниться і рН води: до 2100 року показник досягне позначки 7,8 порівняно з 8,1 на даний момент. Подібні значення кислотності океану не спостерігалися протягом останніх 14 мільйонів років.
Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.