У Марокко знайшли свідчення найдавнішого виготовлення одягу

Поділитися
У Марокко знайшли свідчення найдавнішого виготовлення одягу Кістяні інструменти використовували для вичинки шкір © Naked Science
Хутряні вироби виготовили ще 100 тисяч років тому.

Міжнародна група вчених виявила в Печері контрабандистів у Марокко кістяні знаряддя праці віком 90-120 тисяч років, частина з яких використовували для вичинки шкір. Крім того, дослідники виявили кістки тварин зі слідами, які залишаються при знятті шкури, повідомляє Naked science.

Це найдавніші свідчення виготовлення одягу людьми сучасного типу. Кістяні знаряддя праці набагато складніше виготовити, ніж кам'яні. Масове їхнє виробництво починається тільки в останні 100 тисяч років, коли люди починають здійснювати операції, які неможливо виконати кам'яними знаряддями.

У Печері контрабандистів знайшли сім кістяних знарядь, які застосовувалися при вироблення шкір. Це «лопатки», форма яких нагадувала робочу частину шпателя. Позитивна відміна таких інструментів від кам'яних не тільки в меншій вазі, але і в наявності широкої та при цьому міцної товщої частини, а також в низьких в шансах порвати шкуру гострими краями, що можливо, якщо користуватися кам'яними знаряддями.

У печері також знайшли кістки шакала, піщаної лисиці і лісового кота. Зараз ці види не живуть в Марокко, але 90-120 тисяч років тому клімат тут був м'якішим. На кістках виявили сліди, які характерні для надрізів, зроблених при відділенні шкіри від тіла. Такі сліди знайшли біля щелепи, а також низу лап. За словами вчених, саме так знімають шкуру, коли хочуть використовувати її для одягу максимально повно.

На інших кістках, знайдених в печері, таких слідів виявлено не було. На них сліди надрізів знайшли там, де зазвичай їх роблять при обробленні туші на м'ясо. Крім того, мисливці навряд чи вибирали лисиць і шакалів для їжі. Найбільш ймовірно, що їх люди, що жили в Печері контрабандистів 100 тисяч років тому, використовували як джерело шкур для одягу.

Незвичайною знахідкою слід вважати фрагмент зуба кашалота, з якого зробили знаряддя для отримання кам'яних відщепів. Ймовірно, що зуб взяли з туші, яку прибило до берега.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з США та Іспанії заявили про те, що до приручення вогню древні люди використовували для приготування їжі гарячі джерела. На це, на їхню думку, вказують сліди гідротермальних джерел, знайдені в ущелині Олдувай в Танзанії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі