У корінних жителів Філіппін виявили найбільшу частину ДНК вимерлих денисівців

Поділитися
У корінних жителів Філіппін виявили найбільшу частину ДНК вимерлих денисівців У геномі жителів Філіппін знайшли 5% ДНК денисівців © Naked Science
Денисівська ДНК складає до 5% генома представників племені аета.

Вчені з Уппсальского університету заявили про те, що корінні жителі Філіппін, представники племені аета, зберегли більше ДНК денисовців, ніж будь-хто в світі. ДНК денисівської людини займає до 5% їхнього геному, повідомляє Naked science.

На відміну від неандертальців, про денисівців відомо не так багато. Дослідникам вдалося знайти тільки частину щелепи, кістку пальця і кілька зубів, які збереглися на Алтаї і в Тибеті. Але вченим вдалося секвенувати ДНК денисовців і з'ясувати, що фрагмент їхнього генома зберігся у сучасних жителів Південно-Східної Азії.

Тепер же дослідники встановили, що найбільше денисівської ДНК збереглося у представників австралоїдних племен аета Магбукон. В їхньому геномі частина денисівської ДНК досягає 5%. Це більше, ніж у попередніх рекордсменів: корінних жителів Нової Гвінеї і в 10 разів більше, ніж у більшості жителів Азії.

Еволюційна гілка денисівців відокремилася від неандертальської ще 200-400 тисяч років тому, а їхня загальна гілка від сапієнсів - близько 800 тисяч років тому. Проте всі ці види Homo не тільки конкурували, а й схрещувалися аж до того, як близько 40-50 тисяч років тому на Землі залишилися тільки сапієнси. Фрагменти ДНК неандертальців несуть всі сучасні люди (включаючи навіть «корінних» африканців), а ось денисівської у європейців і африканців немає.

У ході дослідження вчені вивчили ДНК 118 корінних етнічних груп на Філіппінах. Виявилося, що ДНК цих людей містить особливо багато денисовських ділянок і їх тим більше, чим більше виражена місцева спадковість. Ці племена змішувалися з більш пізніми хвилями міграції з Азії і сліди денисівців у ДНК розмивалися. Але у аета вони збереглися особливо помітно.

Вчені припускають, що коли предки цих племен прибули на Філіппіни, вони вже були заселені денісівцями. Така картина укладається в уявлення про те, що ще сотні тисяч років тому одна популяція денисівців заселила Філіппіни та інші острови Південно-Східної Азії, а інша - Австралію, Нову Гвінею і Тасманію. Люди сучасного типу з'явилися там лише близько 40-50 тисяч років тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше міжнародна група вчених зіставили портрети тисяч добровольців з їхніми геномами, щоб визначити особливості, які впливають на вигляд обличчя. В результаті їм вдалося знайти більше 30 ділянок, які впливають на форму губ, носа, підборіддя і брів. Одна з них виявилася успадкованою від денисівців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі