Вчені вперше виявили ДНК денисовців у Тибеті

Поділитися
Вчені вперше виявили ДНК денисовців у Тибеті Вчені вважають, що денисовців були схожі на людину гейдельберзьку © Naked Science
Дослідники навчилися виділяти ДНК з грунту, поблизу місця, де були знайдені останки.

Група вчених з Китаю, Німеччини та Австралії заявила про те, що їй вдалося виявити фрагменти ДНК денисовців в Тибеті. На думку вчених, ці стародавні люди населяли Тибет не менше 40 тисяч років, повідомляє Naked science.

До недавнього часу вчені могли виділяти ДНК тільки з останків істот. Разом з тим, нещодавно палеонтологи під керівництвом знаменитого шведського біолога Сванте Паабо навчилися виділяти її прямо з грунту, поблизу від того місця, де ці останки знайдені.

Рік тому палеонтологи виявили в Тибеті останки денисовців. Фрагмент нижньої щелепи в печері Байша знайшов чернець ще в 1980 році. Відтоді вона знаходилась в сховищах китайських музеїв, але недавно вчені вивчили її і з'ясували, що вона належала денисівцю.

Завдяки цим останкам вчені змогли з'ясувати, як виглядали денисівці. Ймовірно, у них була вкрай масивна щелепа з великими зубами і часто був відсутній третій моляр. На думку вчених, денисівці могли бути схожі на еректусів і віддалено нагадували неандертальців.

Нове дослідження проводила та ж група вчених. Безпосередньо з щелепи виділити ДНК не вдалося, але дослідники змогли «дістати» її зі зразків відкладень пізнього плейстоцену, які були зібрані під час розкопок. Виявилося, що тибетські денисівці були тісно пов'язані з денісівцями з Денисової печери.

Вчені також дійшли висновку, що ці люди населяли Тибет дуже довго (не менше 40 тисяч років) і змогли адаптуватися до високогір'я. Таким чином, дослідники припускають, що денисівці могли внести свій внесок в генофонд сучасних жителів Тибету, «навчивши» їх виживати при дефіциті кисню високо в горах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Німеччини та Італії прийшли до висновку про те, що зміни клімату підштовхнули неандертальців до того, щоб почати виготовляти більш складні знаряддя праці. На думку дослідників, на це вказують знахідки, зроблені в одній з печер Нижньої Баварії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі