У рамках процедури дослідники ввели хворій на агресивний рак легенів людині модифіковані Т-лімфоцити. Процедура була схвалена ще в липні 2016 року. Перші експерименти повинні були відбутися в серпні, але були пересунуті, оскільки культивування клітин зайняло більше часу, ніж передбачалося спочатку.
У рамках експерименту хворому були введені власні Т-лімфоцити, в яких за допомогою технології CRISPR/Cas9 був видалений ген мембранного білка PD-1. Цей білок пригнічує клітинний імунітет і дозволяє пухлині інактивувати лімфоцити. В даний час для блокування цього білка застосовуються препарати на основі антитіл, однак реакція на них сильно відрізняється у різних пацієнтів. Вчені сподіваються, що ефект від застосування CRISPR буде більш вираженим і передбачуваним.
За словами вчених, інфузія Т-лімфоцитів пацієнта пройшла успішно, і незабаром йому введуть другу дозу модифікованих клітин.
Раніше повідомлялося про те, що британские вчені отримали дозвіл на застосування методів генної інженерії для досліджень ранніх стадій розвитку ембріонів, спрямованих на підвищення виживання плода.