Китайські і американські вчені вивчили глиняний посуд, який, ймовірно, використовувався для виготовлення пива п'ять тисяч років тому, і з'ясували, які інгредієнти використовувалися при виготовленні даного напою. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Алкогольні напої були відомі в Китаї ще 9 тисяч років тому. Вони виготовлялися шляхом бродіння суміші рису, меду, плодів глоду або апельсинів. Пиво в Китаї з'явилося значно пізніше, найдавніші відомі екземпляри датувалися періодом 3250 – 3046 років тому. В якості основного інгредієнта в них використовувалися зерна проса, ячменю і пшениці, з яких виготовлявся солод.
У 2004-2006 роках археологи виявили дві ями, які були викопані в грунті в археологічному шарі, датованому періодом 5400-4900 років тому. Глибина однієї з ям становила приблизно 3,7 метра, а іншої – 2,5 – 2,7 метра. У кожній ямі була зроблена гончарна піч, також у них були знайдені керамічні черепки судин різної форми: горщиків з широким горлом, амфор і воронок.
На думку дослідників, ями призначалися для пивоваріння. Для перевірки своєї гіпотези вчені провели аналіз осаду, виявленого на черепках. З'ясувалося, що в осаді містився оксалат кальцію, речовина, що утворюється під час ферментації та зберігання пива і є основною речовиною так званого "пивного каменю". Основними компонентами пива в стародавньому Китаї були просо і ячмінь.
Рані вчені назвали вік найдавнішого сукні у світі. Вік знахідки складає близько п'яти тисяч років.1