У Сибіру археологи знайшли поховання тагарської культури

Поділитися
У Сибіру археологи знайшли поховання тагарської культури На території Південного Сибіру знайшли поховання тагарської культури © Институт археологии и этнографии сибирского отделения Российской академии наук
Останки відносяться до тагарської культури епохи пізньої бронзової доби і ранньої залізної доби.

Археологи знайшли в Хакаскій республіці, що в Росії кілька поховань, які належать до культури епохи пізньої бронзової доби й ранньої залізної доби, повідомляє N + 1. У могильниках знайшли багато артефактів. Серед них бронзові ножі, підвіски з іклів кабарги, намисто з сердоліку, а також два мініатюрних кістяних гребінців.

На території Південного Сибіру сформувалася тагарська археологічна культура, яку назвали на честь острова Тагарський, який знаходиться на річці Єнісей. Основна частина пам'яток цієї культури знаходиться в Мінусинській угловині, яка знаходиться в Хакасії на півдні Красноярського краю.

Тагарські могильники легко впізнати. Вони розташовані уздовж річки чи біля підніжжя сопок. На насипах знаходиться прямокутна огорожа з вертикально вкопаними масивними кам'яними плитами.

Російські археологи проводять розкопки в гирлі річки Камишта в російській Хакасії. Припускали, що там знаходиться близько 90 поховань, але їх виявилося набагато більше. Самі поховання зроблені у квадратних або круглих ямах, а частина з них була оточена своєрідною кам'яною огорожею.

Похоронні комплекси, які виявили належать до початкового етапу тагарської культури, VII-VI століття до нашої ери. В одній з могил знайшли останки двох дорослих і дитини. Біля них також були поховані керамічні посудини, бронзові ножі, підвіски з іклів кабарги, намисто з сердоліку і єгипетського фаянсу, а також бронзові бляшки.

А на кістках жінки вчені виявили особливий кістяний наріст на черепі. Причину такої мутації - встановлюють. У могильнику Сагайскої протоки 12 археологи знайшли рідкісні предмети, серед них, два гребінці, які вирізали з рогу тварини. Довжина його близько двох сантиметрів.

У сусідньому могильнику знайшли останки барана, якого, на думку вчених, залишили в могилі, як частування для духів. Навколо ще двох поховань, які були зроблені наприкінці тагарської культури (II століття до нашої ери - II століття нашої ери), знайшли побудовані навколо огорожі. Їх побудували з великих, вертикально поставлених плит.

В іншому похованні збереглася кам'яна гробниця. На ній зображена ціла композиція: двоє чоловіків на лижах, один з них замахнувся сокирою на іншу людину, яка стоїть з піднятими руками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Археологи відзначили, що в Хакаському степу виявили пам'ятники п'яти різних епох - афанасіївської, окуневської, пізньої бронзи й скіфського часу. На думку вчених, ця місцевість була популярною через сприятливі погодні умови для скотарів.

Нагадаємо, що вчені виявили гігантські віруси в найглибшому місці на Землі. Деякі з цих вірусів навіть більше бактерій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі