У карликової планети у Сонячній системі знайшли кільце

Поділитися
У карликової планети у Сонячній системі знайшли кільце Кільце розташовується далі, ніж передбачалося © Nature.com
Воно розташовується набагато далі, ніж має бути.

Астрономи виявили кільце у карликової планети Квавар. І воно знаходиться набагато далі, ніж має бути, будучи найбільш далеким у Сонячній системі, повідомляє The Guardian.

Відкриття було зроблено за допомогою телескопа на Ла Пальмі. Воно порушило питання, як така система могла з'явитися.

«Кільце стало справжнім сюрпризом, і подвійно дивно те, що воно було далеко за межами теоретичного максимуму, при якому кільце може вижити згідно з класичною теорією. Це найнезвичайніші кільця, які ми бачили», - заявив один із авторів дослідження Вік Ділтон з Університету Шеффілда.

Карликова планета обертається за орбітою Нептуна. Це надто далеко, а кільце надто тонке, щоб його можна було спостерігати безпосередньо. Виявлення було зроблено під час так званої події затемнення, коли планета проходить перед зіркою, а її силует можна на короткий час спостерігати в наземні телескопи.

Кільце знаходиться на відстані, яка в сім разів перевищує радіус планети. Це набагато далі, ніж відстань, яка вважалася максимальною до цього, відома як межа Роша. Усередині цієї межі планета виявляє сильні приливні сили, які запобігають злиттю уламків кільця у супутник.

За цим порогом важливу роль грає локальна гравітація уламків. Тобто, щільніші фрагменти каменю та льоду злипаються, що, у свою чергу, притягує до них ще більше уламків. Згідно з сучасними теоріями, цей ефект призводить до формування супутника протягом десятиліть.

Але нове відкриття суперечить цим теоріям. Тому вчені досліджують можливості того, як це кільце може залишатися стабільним. Одна ідея полягає в тому, що уламки «менш липкі», а це означає, що фрагменти в кільці з більшою ймовірністю відскакують один від одного під час зіткнень.

Раніше телескоп "Джеймс Вебб" простежив найменший об'єкт, який потрапив у його об'єктив на даний момент. Це раніше невідомий астероїд, розміри якого можна порівняти з римським Колізеєм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі