Два великі шматки космічного сміття мало не зіткнулися на орбіті

Поділитися
Два великі шматки космічного сміття мало не зіткнулися на орбіті Два великі фрагменти космічного сміття мало не зіткнулися © ieee.org
Це призвело б до утворення тисяч дрібніших фрагментів.

Два великі шматки космічного сміття на орбіті Землі мало не зіткнулися 27 січня, що могло призвести до утворення тисяч нових фрагментів. "Відповідальними" за зіткнення були б фрагменти сміття, які залишилися після запуску російських та радянських супутників, повідомляє Space.com.

Про можливість зіткнення заявили аналітики компанії LeoLabs. За їхніми словами, два фрагменти космічного сміття пройшли на відстані лише шість метрів один від одного.

Хоча вони не зіткнулися, аналітики зазначають, що вони були близькими до «найгіршого сценарію», який міг би породити ще тисячі фрагментів космічного сміття. У міру того, як на низькій навколоземній орбіті з'являється все більше космічного сміття, подібні зіткнення стають дедалі ймовірнішими. А це, потенційно, може загрожувати Міжнародній космічній станції та супутникам, які обертаються тут.

За даними LeoLabs, ледь не зіткнулися корпус ракети SL-8 і «Космос 2361» - російський супутник-шпигун, що вийшов з ладу, призначений для перехоплення електронних сигналів, таких як радіопереговори або радіолокаційні передачі. "Космос-2361" був запущений у 1998 році, а SL-8 - це позначення Міністерства оборони США для сімейства радянських ракет "Космос-3", які вперше надійшли на озброєння в 1964 році і продовжували використовуватися до 2009 року.

Аналітики компанії зазначають, що зіткнення мало не відбулося в особливо небезпечній зоні на висоті 950-1050 кілометрів від Землі, де найімовірніша можливість зіткнень. Тут знаходяться приблизно 160 корпусів ракет SL-8 разом, а також 160 супутників, запущених близько 20 років тому.

Нагадаємо, у грудні NASA довелося відкласти вихід своїх астронавтів у відкритий космос, через шматок космічного сміття, який підійшов небезпечно близько до МКС. Це був фрагмент розгінного блоку "Фрегат", який пролетів на відстані лише 400 метрів від станції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі