Астрономи-аматори зафіксували падіння на Юпітер невеликого космічного об'єкту. Як повідомляє Space.com, подія сталася ввечері 28 серпня за київським часом.
Аккаунт, пов'язаний з проектом Organized Autotelescopes for Serendipitous Event Survey (OASES) та системою Planetary Observation Camera для Optical Transient Surveys (PONCOTS), опублікував інформацію про цю подію на X (колишній Twitter), попереджаючи про спалах, що спостерігається в атмосфері. У повідомленні також міститься заклик до інших астрономів перевірити кадри, зроблені їхніми апаратами.
Пізніше MASA Planetary Log (аккаунт належить ентузіасту досліджень космосу) поділилася кадрами, що показують короткий спалах світла на Юпітері, який був пов'язаний із падінням на нього комети або астероїда. Спалах також зафіксував астроном-аматор із Китаю.
8월 29일 1시 45분(일본 시간)에 목성 표면에서 발생한 섬광에 대해서, 많은 여러분으로부터 관측 보고를 받았습니다.협력 감사합니다.
— Kyoto University OASES/PONCOTS Project (@OASES_miyako) August 31, 2023
현 시점까지 아마추어 관측가 여러분 이 제공한 동영상 데이터를 사용하여 섬광이 발생한 순간의 목성의 고해상도 이미지를 만들었습니다.
버섯의 TL로 알게 된 목성의 섬광, 촬영한 데이터를 확인해 보면 찍혀있었습니다.
- MASA Planetary Log (@MASA_06R) August 29, 2023
… 목소리가 나왔습니다(^^;
日本時間2023年8月29日1:45、世界時28日16:45입니다 .https ://t.co/UYhnvAmA63
Зіткнення з космічними об'єктами нерідкі Юпітера, оскільки його потужна гравітація притягує їх. Наприклад, 1994 року з планетою зіткнулися уламки фрагментованої комети Шумейкера-Леві. Вони пошкодили атмосферу газового гіганта, наслідки чого астрономи спостерігали кілька місяців.
Вважається, що газовий гігант відіграє велику роль у захисті внутрішньої частини Сонячної системи від астероїдів та комет, притягуючи та поглинаючи удари або відкидаючи потенційно небезпечні об'єкти далі у Сонячну систему. Присутність Юпітера і Сатурна в Сонячній системі сприяє тому, що Землі могло зародитися і продовжує існувати життя.
Раніше вчені заявили про те, що новонароджений Юпітер був настільки яскравим і гарячим, що опромінював чотири своїх супутника таким інтенсивним світлом, що випаровував на них воду і позбавляв їх летючих речовин. Це може пояснити дивний склад галілеєвих супутників планети.