Вчені заявили про те, що небесне тіло, з яким Місяць зіткнувся близько 3,8 мільярда років тому, могло бути протопланетою. Як повідомляє EurekAlert!, зіткнення з об'єктом призвело до утворення на поверхні Місяця Моря Дощів.
У новому дослідженні вчені прийшли до висновку про те, що діаметр об'єкта становив близько 240 кілометрів, тобто він був достатньо великим для того, щоб бути протопланетою, а не просто астероїдом. Висновки вчених свідчать про те, що небесне тіло було в два рази більше і в 10 разів важче, ніж вважалося до цього.
Море Дощів – видимий із Землі ударний кратер у північно-західній частині Місяця. Море Дощів оточене канавками і численними пазами, які були утворені породами, викинутими з кратера. Вони помітні з Землі навіть у невеликий телескоп. Діаметр території становить близько 1200 кілометрів. Крім того, кратер також оточений вторинними канавами, походження яких залишалося для вчених загадкою.
Тепер же дослідники за допомогою спеціальної гармати провели лабораторний експеримент і встановили, що вторинні канави були утворені в результаті падіння частинок, які раніше відкололися від протопланети.
Раніше вчені припускали, що об'єкт, який зіткнувся з Місяцем, був близько 80 кілометрів в діаметрі.
Раніше вчені заявили про те, що на Місяці можливі "місяцетруси". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.