Вчені з'ясували, що маса чорної діри LB-1 у 70 разів перевищує масу Сонця, до цього вважалося, що вона важча за нашу зірку в 20 разів. Маса чорної діри виявилася вдвічі більшою за гранично можливе значення.
За словами дослідників, такі чорні діри не повинні існувати в нашій галактиці. Згідно з існуючим моделям, зірки з хімічним складом, характерним для Чумацького Шляху, в кінці свого життя повинні втратити більшу частину своєї речовини через сильні зоряні вітри. Таким чином, вони не можуть залишити за собою такий масивний слід.
У ході дослідження вчені використали телескоп Large Sky Area Multi-Object Fiber Spectroscopic Telescope (LAMOST), щоб отримати сигнал від чорної діри. Ці спостереження дозволили їм помітити зірки, які оберталися навколо якогось об'єкта, прихованого від очей. Потім за допомогою телескопів, які розташовуються у США та Іспанії, вони помітили зірку, у вісім разів більшу, ніж Сонце, яка здійснює оберт навколо чорної діри за 79 днів. Об'єкт розташовується на відстані 15 тисяч світлових років від Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ) заявили про те, що планети можуть формуватися не тільки навколо зірок. На їхню думку, навколо надмасивних чорних дір можуть з'являтися цілі системи, що складаються з тисяч світів.