У Чумацькому Шляху помічена зірка з рекордною швидкістю

Поділитися
У Чумацькому Шляху помічена зірка з рекордною швидкістю Виявлена зірка рухається на швидкості 1700 кілометрів на секунду © spacetelescope.org
Зірка головної послідовності виявилася найшвидшою з коли-небудь виявлених в галактиці.

Астрономи випадково виявили Чумацькому Шляху нову зірку головної послідовності, яка виявилася найшвидшою з усіх, коли-небудь знайдених в галактиці. Світило рухається зі швидкістю 1700 кілометрів на секунду, повідомляє Naked science.

За словами дослідників, зірка S5-HVS1 відносно молода, її вік становить всього 500 мільйонів років. Світило важче за Сонце в 2,5 рази і відноситься до головної послідовності класу А, як Сіріус А, Альтаїр і Вега.

За розрахунками дослідників, зірка вилетіла з центру Чумацького Шляху близько 4,8 мільйонів років тому. Вчені вважають, що енергії, яка знадобилася, щоб запустити S5-HVS1 в простір, достатньо, щоб прискорити Землю до 99,7% від швидкості світла.

Разом з тим, чому саме світило було викинуто з центру галактики, дослідники не знають. Ймовірно, що S5-HVS1 – це компонент подвійної системи, яка підійшла дуже близько до кордонів чорної діри в центрі Чумацького Шляху. Одна з зірок була поглинена чорною дірою, а друга, S5-HVS1, вилетіла з центру галактики, на величезній швидкості.

Інша теорія вчених полягає в тому, що кілька мільйонів років тому центр нашої галактики зіткнувся з меншою за розміром чорною дірою, в результаті чого безліч зірок було викинуто в космічний простір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі