На думку вчених, це безпосередньо пов'язано з глобальним потеплінням, без якого цей показник був би як мінімум в два рази нижче.
Дослідники стверджують, що темпи підвищення рівня моря почали різко зростати після завершення Малого льодовикового періоду і з початком промислової революції в 19 столітті. Вони також вважають, що в нормальних екологічних умовах рівень Світового океану в минулому столітті виріс би не більш ніж на сім сантиметрів.
На попередньому етапі кліматичного циклу, між 1000 і 1400 рр., рівень Світового океану знизився на 7,5 см, що відповідало зниження середньорічної температури повітря приблизно на 0,2 градуса Цельсія, кажуть вчені.
Зараз середня температура на планеті приблизно на 1 градус вище, ніж в кінці 19 століття.
Крім того, йдеться в дослідженні, не був би виключений і варіант, при якому рівень моря навіть опустився б, нехай і не більше ніж на три сантиметри. У нинішніх же умовах можливий варіант, при якому рівень Світового океану почне підніматися ще швидше, ніж зараз.
Про зв'язок глобального потепління з підвищенням рівня моря було відомо і раніше, однак досліджень, охватывавших майже три тисячі років, до теперішнього часу не було. Під час роботи над ним вчені проаналізували дані, отримані під час археологічних досліджень по всьому світу.
Раніше повідомлялося про те, що метеорологи назвали 2015 рік найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. Глобальна температура у 2015 році зросла на один градус Цельсія. Це сталося через сильний вплив Ель-Ніньо і антропогенних факторів. Вплив Ель-Ніньо може призвести до подальшого зростання температури у 2016 році. 2011-2015 роки стали найбільш спекотним п'ятирічним періодом в історії метеоспостережень. Середня температура за цей період підвищилася на 0,57 градуса Цельсія порівняно з зафіксованою у 1961-1990 роках.