У ході дослідження вчені вивчили екзопланети, які були знайдені телескопом "Кеплер" з 2009 року, і виявили, що 121 з них – це газові гіганти, що обертаються в жилій зоні своїх зірок. На думку дослідників, у цих газових планет можуть бути кам'янисті супутники.
При певних умовах ці "екзомісяці" можуть стати відмінними кандидатами для підтримки позаземного життя. Більш того, деякі з таких супутників можуть бути навіть більш придатними для життя, ніж Земля: незважаючи на те, що наша планета отримує чимало енергії від Сонця, землеподібний екзомісяць може отримувати як енергію від своєї зірки, так і радіацію, відбиту від планети, навколо якої вона обертається.
"Тепер, коли ми створили базу даних відомих газових гігантів в зоні населеності своїх зірок, будуть проведені дослідження на предмет наявності у них потенційних екзомісяців, що, в свою чергу, допоможе точніше визначити їхні властивості. Подальші вивчення допоможуть здобути більше інформації для розробки майбутніх телескопів, щоб ми змогли виявляти ці місяці, вивчати їхні властивості і шукати ознаки життя", - заявив провідний автор дослідження Мішель Хілл.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.