Тривожні новини: січень 2024 року встановив похмурий рекорд температури

Поділитися
Тривожні новини: січень 2024 року встановив похмурий рекорд температури Світ стрімко нагрівається © depositphotos/VladisChern
Останні 12 місяців середня температура планети перевищувала 1,5 градуса Цельсія.

Січень 2024 року став найспекотнішим в історії спостережень. Він також завершив собою перший рік, коли температура на 1,5 градуса за Цельсієм перевищувала показники доіндустріального рівня, повідомляє Reuters з посиланням на Європейську службу моніторингу змін клімату.

Вже 2023 став найспекотнішим з 1850 років, на це вплинули антропогенні зміни клімату та Ель-Ніньо – кліматичний феномен, що призводить до підвищення температури вод Тихого океану.

"Це важлива віха, коли глобальна середня температура за 12-місячний період вперше перевищила доіндустріальну температуру на 1,5 градуса Цельсія", - заявив Метт Паттерсон, фізик-атмосферник з Оксфордського університету.

За даними Служби моніторингу змін клімату Copernicus, попередній найспекотніший січень був зареєстрований у 2020 році.

У 2015 році на переговорах Організації Об'єднаних Націй щодо клімату в Парижі було укладено угоду, в рамках якої країни домовилися утримувати глобальне потепління у значеннях, значно нижчих за два градуси Цельсія. Також було задекларовано прагнення обмежити його в межах 1,5 градусів Цельсія. Цей рівень вважається вирішальним для запобігання набагато серйознішим наслідкам.

Перший 12-місячний період перевищення 1,5 градусів Цельсія ще не означає, що мети Паризької угоди не досягнуто, оскільки йдеться про середню глобальну температуру за десятиліття.

Водночас деякі вчені вважають, що цієї мети не вдасться досягти. Вони закликають уряди діяти швидше, щоб скоротити викиди вуглекислого газу, щоб зупинити подальше зростання середньої температури.

Кожен місяць, починаючи з червня 2023 року, був найспекотнішим в історії спостережень. Американські вчені заявили, що 2024 рік з ймовірністю один із трьох буде ще спекотнішим, ніж минулий, і з ймовірністю 99% потрапить до п'ятірки найспекотніших років в історії спостережень.

Ель-Ніньо вже почав слабшати і вчені вважають, що незабаром він перейде до Ла-Нінья – більш прохолодної фази кліматичних коливань. Але середні температури поверхні океану минулого місяця були найвищими за січень в історії спостережень.

Зараз у Північній півкулі Землі зима, але у Південній – літо, і температури продовжують бити рекорди. Так, з 21 по 31 січня Аргентина пережила хвилю спеки, а в столиці Чилі Сантьяго 31 січня було зареєстровано третю найспекотнішу температуру за всю історію спостережень, що піднялася вище 37 градусів Цельсія.

Нагадаємо, згідно з нещодавно проведеним моделюванням змін клімату, заснованим на поточних темпах викидів парникових газів, за найгіршого сценарію до 2100 року температура на Землі підніметься на 4,3 градуса Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі