Травма голови у дітей збільшує вірогідність розвитку синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю

Поділитися
Травма голови у дітей збільшує вірогідність розвитку синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю Діти з черепно-мозковою травмою частіше страждають від синдрому порушення активності та уваги © unsplash.com
У дітей, які отримали черепно-мозкову травму вищий ризик розвитку синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю.

Вчені провели дослідження, у якому оцінили ризик розвитку синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю у дітей, які отримали черепно-мозкову травму, повідомляє N + 1.

У дітей після черепно-мозкової травми часто розвивається порушення поведінки і когнітивних функцій. Наукові дослідження підтверджують, що також у дітей може збільшитися ризик розвитку синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю.

СДУГ- це неврологічно-поведінковий розлад розвитку, що починається у дитячому віці. Серед симптомів - труднощі концентрації уваги, гіперактивність і погано керована імпульсивність.

Вчені з Каліфорнійського університету провели метааналіз (це такий кількісний метод оцінки, який використовують для перевірки однієї або декількох взаємопов'язаних наукових гіпотез) 24 досліджень із загальною вибіркою 12 тисяч 374 дітей з черепно-мозковою травмою різного ступеня тяжкості. Цей аналіз дає розуміння, який ризик розвитку СДУГ у дітей протягом року після ЧМТ і через рік після неї.

Для контрольного тесту відібрали ще 43 тисячі 491 дитини без травм голови, але з іншими травмами. В результаті виявилося, що ризик розвитку СДУГ у дітей зі струсом мозку, легкої ЧМТ і ЧМТ середнього ступеня тяжкості протягом першого року після травми, і через рік після неї - незначний.

Але через рік після важкої ЧМТ у дітей ризик розвитку СДУГ збільшувався в середньому в 7,8 разів, у порівнянні з дітьми без будь-яких травм, і більш ніж в 6,5 разів, у порівнянні з черепно-мозковою травмою середньої тяжкості. В середньому, майже 35,5 відсотка з 5 тисяч 920 дітей з важкою черепно-мозковою травмою страждали від синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю більше, ніж через рік після травми.

Це спостереження доводить, що важливо вносити дітей з синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю до отримання травми у дослідження, які спрямовані на визначення зв'язку між черепно-мозковими травмами та синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю.

Нагадаємо, що вчені пов'язали черепно-мозкові травми з ризиком розвитку хвороби Паркінсона. Вони заявили про те, що у людей, у яких було зафіксовано легкий струс мозку або травматичне ушкодження головного мозку середньої тяжкості, на 56% вище ризик розвитку хвороби Паркінсона, ніж у інших.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі