На думку дослідників, вік зірки, навколо якої обертаються планети, складає від 5,4 до 9,8 мільярдів років. Після виявлення системи вчені припускали, що вік зірки становить мінімум 500 мільйонів років – мінімальний час, який знадобився зірці такої маси (8% маси Сонця) для того, щоб досягти своїх розмірів. Разом з тим, зірка могла бути ровесницею Всесвіту.
Вчені не знають, чи вплине вік зірки на населеність планет системи. Чим старша зірка, тим менш інтенсивні рентгенівські спалахи вона випромінює. Разом з тим, нові дані свідчать про те, що планети мільярди років оберталися навколо зірки, а значить, її випромінювання могло знищити їхню атмосферу.
Якщо на планетах системи TRAPPIST-1 існували аналоги земних океанів, випромінювання зірки могло їх випарувати і перетворити на аналог Марса. Уникнути подібної долі могли тільки дві найбільш далекі планети системи.
22 лютого на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.