Наголошується, що близько 10 мільйонів років тому предки людини конкурували за виживання з іншими мавпами і програвали останнім, які були здатні їсти і перетравлювати незрілі фрукти. Разом з тим, мінімум одна лінія людиноподібних мавп все-таки змогла вижити завдяки здатності засвоювати перезрілі фрукти, в яких вже почав з'являтися спирт.
Мавпи не можуть засвоювати етанол, тому нове джерело їжі могло стати вирішальним для виживання наших предків. "Навіть сьогодні ми бачимо, як великі людиноподібні мавпи їдять ферментовані фрукти і п'ють пальмове вино, вироблене людиною",- відзначають вчені.
"Цікаво те, що рівень алкоголю у фруктах, що впали, складає 1-4%, тобто, на рівні зі слабким пивом. Але більша частина алкоголю, яку споживають сучасні люди набагато міцніша. Можливо, як і в питанні з сіллю та цукром, справа не в самій субстанції, а доступ до неї", - зазначив один з авторів дослідження Кім Хокингс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Вандербільта і Інституту Солка заявили про те, що мозок людей, схильних до алкоголізму, з самого початку інакше реагує на дію спиртного. Ця різниця у нейронній відповіді і може стати ключем до розуміння виникнення алкоголізму.