Фізики з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї припустили, що темна матерія може призводити до зміни фундаментальних констант, зокрема, швидкості світла у вакуумі.
У своїй роботі автори розглянули модель, в якій темна матерія складається з легких частинок, що надзвичайно слабко взаємодіють з фотонами, електронами і легкими кварками. Вчені припустили, що такі частинки темної матерії у ранньому Всесвіті сформували осцилліруюче поле, яке збереглося досі.
Фізики розрахували взаємодію цього поля з частинками Стандартної моделі (сучасної теорії фізики елементарних частинок). В якості експериментальних фактів вони використовували дані щодо кількості гелію, що утворився під час первинного нуклеосинтезу (періоду утворення у Всесвіті після Великого вибуху ядер не важче літію) і з космічного мікрохвильового фону.
Розрахунки вчених на 15 порядків перевищують сучасні обмеження на взаємодію темної матерії і частинок Стандартної моделі. Обчислення фізиків демонструють можливість зміни фундаментальних констант, викликану взаємодією темної матерії і частинок Стандартної моделі.
Визначені у фізиці фундаментальних константи (зокрема, швидкість світла у вакуумі, гравітаційна постійна і елементарний заряд) фіксують умови існування спостережуваного Всесвіту. Їхня зміна може призвести до неможливості існування планет і галактик, а також життя.
Раніше повідомлялося про те, що Китай планує в грудні запустити супутник для дослідження темної матерії. Супутник DAMPE (Dark Matter Particle Explorer), буде вести в космосі спостереження за частками з великою енергією.