Китайські вчені планують у грудні цього року запустити перший з чотирьох супутників з вивчення темної матерії. Повідомлення про це було поширене китайським центральним телебаченням.
Супутник DAMPE (Dark Matter Particle Explorer), буде вести в космосі спостереження за частками з великою енергією. Як заявили в Академії наук Китаю, "супутник і ракета-носій повністю готові до запуску". Очікується, що запуск супутника буде здійснено з космодрому Цзюцюань у північно-західній провінції Ганьсу за допомогою ракети-носія Changzheng-2D.
Темна матерія не випускає електромагнітного випромінювання, тому недоступна для прямого вивчення. Разом з тим, вона проявляє себе в гравітаційній взаємодії, впливаючи на рух планет, зірок і галактик. За оцінками вчених, темної матерії в чотири рази більше, ніж "звичайної". При цьому її існування не вкладається в так звану Стандартну модель - створену в середині минулого століття теоретичну модель будови мікросвіту.
Раніше повідомлялося про те, що NASA розробляє новий вид роботів для досліджень малих космічних тіл. Робот представляє собою куб з шипами, який рухається по поверхні планети завдяки системі внутрішніх скручувань і гальм. Зубці захищають робота від впливу поверхні космічного тіла і можуть використовуватися в якості ніг при перевертанні з одного боку на інший. Крім того, шипи можуть використовуватися для збирання проб ґрунту з поверхні космічного тіла.