Наголошується, що планета знаходиться відносно недалеко від Землі, тому космічний телескоп "Джеймс Вебб" зможе дослідити склад її атмосфери.
Вчені з Дартмудского університету підтвердили відкриття планети DS Tuc Ab, яка спочатку була виявлена в ході аналізу даних спостережень орбітального телескопа TESS, проведених у листопаді 2018 року. Планета обертається навколо подвійної зірки на відстані 150 світлових років від Землі.
Щоб довести присутність екзопланети в системі і дізнатися її властивості, вчені проаналізували дані космічного телескопа "Спітцер", а також декількох наземних обсерваторій. Виявилося, що DS Tuc Ab має радіус 5,7 радіусу Землі і потрапляє в нечисленну групу планет між супер-Нептунами і суб-Сатурнами. Вік планети оцінюється менше, ніж в 50 мільйонів років, вона настільки молода, що, ймовірно, все ще стискається через остигання надр і може втрачати масу. Передбачається, що її радіус зменшиться на 5-10% протягом наступних кількох сотень мільйонів років. Період обертання екзопланети становить 8,1 земних дня, а її рівноважна температура оцінюється в 850 кельвінів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
TESS протягом своєї дворічної місії повинен допомогти вченим знайти нові планети, придатні до життя. Передбачається, що телескоп, оснащений чотирма ширококутними камерами, вивчить більше 200 тисяч зірок на відстані до 300 світлових років. Супутник буде шукати на яскравому тлі зірок крихітні плями, які можуть виявитися планетами. Всього вчені розраховують виявити кілька тисяч планет, якими в подальшому будуть більш поглиблено займатися інші телескопи.