Телескоп NASA зробив знімок космічного "метелика"

Поділитися
Телескоп NASA зробив знімок космічного Туманність розташовується на відстані 1400 світлових років від Землі © NASA
В регіоні утворюється безліч молодих зірок.

Астрономи за допомогою телескопа "Спітцер" отримали знімок космічного "метелика" - області, в якій активно утворюються молоді зірки. Як повідомляє NASA, офіційно регіон називається Westerhout 40 (W40) насправді є туманністю, а її "крила" складаються з гарячого газу, який здуває з найбільших зірок регіону.

Туманність розташовується на відстані 1400 світлових років від Землі і є одним з найближчих до нашої планети регіонів активного зореутворення. Найбільш гаряча і масивна зірка, W40 IRS 1a, розташована недалеко від центру туманності.

Як підкреслюють вчені, туманність не тільки гарна, але також допомагає проілюструвати те, як поява зірок руйнує скупчення газу, з яких вони створені. Усередині хмар пилу і газу гравітаційні сили створюють щільні "клубки", з яких формуються зірки.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі