Нові зображення, отримані за допомогою телескопа "Хаббл", підтвердили наявність на поверхні Нептуна нової темної плями. Як повідомляється на сайті NASA, подібні плями були помічені на планеті під час прольоту над поверхнею Нептуна космічного корабля Voyager 2 у 1989 році і "Хаббла" у 1994. Нова ж пляма стала першою, виявленою у ХХІ столітті.
Темні плями на Нептуні є зонами високого тиску і, як правило, оточені яскравими "хмарами-компаньйонами", які також можна на даний момент помітити на планеті. Яскраві хмари утворюються внаслідок обурення повітря, що оточує темну пляму. Висхідні потоки піднімаються над темним вихором, що, ймовірно, призводить до заморожування метану.
За останні кілька років темні вихори на Нептуні неодноразово змінювали форму і розмір. Крім того, вони "подорожують" планетою, змінюючи широту, а іноді і прискорюючись або сповільнюючись. Темні вихори на Нептуні демонструють набагато більшу мінливість порівняно з подібними антициклонами на Юпітері, які можуть зберігати стабільність протягом десятиліть.
Знімок нового темного вихору на Нептуні був зроблений телескопом ще 16 травня, але про відкриття повідомляється тільки зараз.
Раніше повідомлялося, що космічний телескоп "Хаббл" виявив ще один, 14-й за рахунком супутник планети Нептун. За оцінками фахівців, мова йде про найменший супутник на орбіті Нептуна, який має приблизно 20 км в діаметрі і робить один оборот навколо планети кожні 23 години.