Телескоп ALMA відкрив найдавнішу спіральну галактику

Поділитися
Телескоп ALMA відкрив найдавнішу спіральну галактику Галактика з'явилася 12,4 мільярди років тому © Европейская Южная Обсерватория
Галактика з'явилася через 1,4 мільярда років після Великого вибуху.

Астрономи за допомогою телескопа ALMA виявили галактику зі спіральною морфологією, яка з'явилася всього через 1,4 мільярди років після Великого вибуху. Як повідомляє Eurekalert, це найдавніша галактика такого типу, яку коли-небудь спостерігали вчені.

За словами дослідників, виявлення спіральної галактики на такому ранньому етапі існування Всесвіту може допомогти відповісти на питання про те, як подібні об'єкти сформувалися.

«Я був схвильований, тому що ніколи не бачив настільки явних доказів диска, що обертається, спіральної структури і централізованої масової структури в далекій галактиці в будь-якій попередній літературі. Якість даних ALMA була настільки хорошою, що я зміг побачити стільки деталей, що подумав, що це близька галактика», - заявив Такафумі Цукуї, аспірант SOKENDAI і провідний автор дослідження.

Наш Чумацький Шлях також є спіральною галактикою. Подібні об'єкти є основою Всесвіту, на них припадає приблизно 70% від загальної кількості галактик. Але дослідження показують, що їхня кількість стрімко скорочується в міру того, як вчені заглиблюються в історію Всесвіту.

Тепер же вчені виявили галактику BRI 1335-0417, вік якої становить 12,4 мільярда років. У ній міститься велика кількість пилу, яктй закриває світло зірок і ускладнює спостереження. Разом з тим, ALMA здатна вловити випромінювання іонів вуглецю, що дозволяє зрозуміти, що ж відбувається в галактиці.

Вчені виявили спіральну структуру, яка простягається на відстань 15 тисяч світлових років від центру галактики. Це третина Чумацького Шляху. Але загальна маса зірок і міжзоряної речовини в BRI 1335-0417 приблизно дорівнює Чумацькому Шляху.

За словами дослідників, для ранніх етапів еволюції Всесвіту BRI 1335-0417 була справжнім гігантом. Але те, яким чином спіральна структура з'явилася лише через 1,4 мільярди років після Великого вибуху, залишається загадкою. Ймовірно, що це сталося в результаті взаємодії з меншою сусідкою.

Доля BRI 1335-0417 також оповита таємницею. Вважається, що галактики, що містять велику кількість пилу і активно виробляють зірки в древньому Всесвіті, є предками сучасних гігантських еліптичних галактик. У цьому випадку BRI 1335-0417 змінить свою форму з дискової галактики на еліптичну в майбутньому. Або, всупереч загальноприйнятій думці, галактика може довгий час залишатися спіральною галактикою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі заявили про те, що частина зірок надщільного скупчення, яке оточує чорну діру в центрі Чумацького Шляху, можуть бути «немісцевими». Ймовірно, вони з'явилися в результаті поглинання іншого скупчення або карликової галактики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі