Технологічні компанії домовилися не озброювати роботів

Поділитися
Технологічні компанії домовилися не озброювати роботів Провідні компанії закликали не озброювати роботів © Ghost Robotics
Виробники впевнені, що озброєння роботів може зашкодити людям.

Шість компаній-виробників роботів, серед яких і знаменита Boston Dynamics, заявили про те, що вони не будуть озброювати своїх роботів або дозволяти іншим використовувати їх як зброю, повідомляє Engadget з посиланням на заяву виробників. У ній йдеться про те, що озброєння роботів може «підвищити ризик заподіяння шкоди і порушує етичні питання».

Крім Boston Dynamics, угоду підписали Agility Robotics, ANYbotics, Clearpath Robotics, Open Robotics та Unitree Robotics.

«Ми вважаємо, що додавання зброї до роботів, які керуються дистанційно чи автономно, широко доступні для громадськості та здатні переміщатися в раніше недоступні місця, де люди живуть і працюють, створює нові ризики заподіяння шкоди та серйозні етичні проблеми. Застосування цих нових роботів як зброї також завдасть шкоди суспільній довірі до технологій, що зашкодить величезним перевагам, які вони принесуть суспільству», - йдеться у заяві групи.

Група також відзначила «зростаюче занепокоєння заявами деяких окремих людей, які оприлюднювали свої зусилля щодо перетворення на зброю комерційно доступних роботів». До таких випадків належать, наприклад, озброєний Spot від Ghost Robotics або використання поліцією Далласа робота-утилізатора бомб EOD як саморобного вибухового пристроя.

У зв'язку з цим, група компаній заявила, що «зобов'язується не використовувати у військових цілях своїх роботів загального призначення з підвищеною мобільністю та програмне забезпечення, що розробляється», а також не підтримувати в цьому інших. Крім того, компанії зобов'язуються не дозволяти своїм клієнтам використовувати роботів у військових цілях.

"Ми також зобов'язуємося вивчити можливість розробки технологічних функцій, які могли б пом'якшити або зменшити ці ризики", - йдеться у заяві. Водночас компанії зазначають, що «не оскаржують існуючі технології, які країни та їхні урядові установи використовують для захисту та підтримки в рамках законів».

Компанії закликали політиків, а також решту спільноти розробників робототехніки взяти на себе аналогічні зобов'язання.

Нагадаємо, на виставці "Армія-2022" росіяни продемонстрували робота-собаку, оснащеного РПГ-26. Але, як виявилося пізніше, це не розробка російських військових, а створений китайською компанією Unitree Robotics роботизований домашній вихованець

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі