Створено онлайн-мапу битв "російсько-української війни"

Поділитися
Створено онлайн-мапу битв Створено онлайн-мапу битв "російсько-української війни" © ain.ua
Інформацією мапу наповнюють з відкритих джерел - в основному, це ресурси "Інформаційний опір" і "Російська весна".

В уанеті з'явилася ще одна інтерактивна мапа на базі Google Maps, на якій волонтери з організації "Благодійна ініціатива "Героїка"" відзначають гарячі точки битв українських військових з проросійськими терористами. Мапі дали недвозначну назву - "Російсько-українська війна 2014", повідомляє AIN.UA.

Інформацією мапу наповнюють з відкритих джерел - в основному, це ресурси "Інформаційний опір" і "Російська весна". Є й інсайди від українських військовослужбовців. Активісти закликають користувачів мапи повідомляти про все, що їм відомо. "Просимо допомогти зі збором інформації. Якщо вам відомо про бій або зіткнення, яке не позначено на мапі - напишіть про це у коментарях", - написали активісти на своїй сторінці у Facebook.

Бої і сутички на мапі відзначено червоними значками вибуху (місця масштабних боїв) і рожевими точками (місця невеликих збройних сутичок). По кліку на позначці відкривається коротка інформація про інцидент: дата, місце, втрати обох сторін. В таблиці зліва також доступний список боїв за датою. Активісти запустили мапу лише вчора, тому поки що інформація може бути неповною. Волонтери продовжують над нею працювати.

Благодійний фонд "Героїка" в мирний час займався встановленням пам'ятників та пам'ятних знаків борцям за волю України, у тому числі впорядкуванням українських військових поховань. Сьогодні набагато більше уваги активісти приділяють допомозі українським військовим: "Купуємо і передаємо різного роду спорядження, відвідуємо поранених, допомагаємо матеріально. Мапа боїв - це частина нашої військової історії, яку намагаємося зібрати і впорядкувати "по гарячим слідам", - розповів один з упорядників мапи Павло Подобєд.

Мапа не ситуативна і, на думку активістів, буде корисною майбутнім поколінням. "Дані з цієї мапи може бути використано в освітніх цілях, зокрема, для складання і випуску картографами паперової версії. Переконаний, що цю війну будуть вивчати у школах і вишах, як частину нашої історії у боротьбі за незалежність. По-друге, настане час і на місцях боїв з'являться пам'ятники і пам'ятні знаки, меморіали загиблим бійцям - тут мапа також стане в нагоді", - пояснив Подобєд.

Останнім часом в уанеті з'являється безліч онлайн-мап. Переважно, це мапи допомоги біженцям з окупованих районів України або потерпілим активістам, які потрапили під гарячу руку сепаратистів. Раніше також було запущено інтерактивну мапу протистоянь між силовиками і демонстрантами в регіонах. !zn

Читайте також:

РНБО прогнозує активізацію терористів у східних регіонах України

Під Лисичанськом йдуть бої, підірвали міст через Сіверський Донець

Генпрокуратура розслідує терористичну діяльність Стрєлкова і Губарєва

Петиція про визнання Росії спонсором тероризму зібрала необхідні 100 тисяч підписів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі