Вчені з Массачусетського технологічного інституту, Університету Західної Вірджинії та компанії Celero Systems розробили капсулу розміром із звичайну таблетку, яка після ковтання здатна відстежувати життєві показники людини, перебуваючи у її шлунково-кишковому тракті, повідомляється на сайті MIT.
Капсула використовує акселерометр для вимірювання частоти дихання та серцевих скорочень пацієнта. За словами дослідників, крім діагностики апное під час сну та відстеження інших ризиків, пов'язаних з диханням, пристрій може бути корисним для виявлення передозування опіоїдами.
Без такого пристрою для діагностики розладів сну, зокрема апное, пацієнтові зазвичай доводиться проводити ніч у лабораторії сну, підключаючись до різних датчиків та моніторів.
За словами вчених, у 10 учасників тестування капсули не спостерігалося жодних побічних ефектів: вона безпечно проходила через травний тракт.
Раніше вчені в ході дослідження встановили оптимальний час для відходу до сну, щоб не мати проблем із серцем.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!