Американські вчені створили дослідження, до якого мікроорганізми не зможуть пристосуватися. Як пишуть автори дослідження в журналі Nature, новий препарат може стати цінним зброєю в боротьбі з стійкими до інших ліків бактеріями.
Проблема швидкої мутації мікроорганізмів і їх пристосування до антибіотиків давно займає уми вчених. На думку дослідників, якщо не виводити на ринок нові антибактеріальні препарати, то незабаром існуючі препарати перестануть допомагати.
Дослідницька група, очолювана Кімом Льюїсом з Північно-східного університету в Бостоні (Northeaster University in Boston, США), створила новий препарат, який повинен стати ліками, до якого бактеріям буде неможливо пристосуватися.
В якості діючої речовини нового ліки вчені використовували особливий пептид (acyldepsipeptide, ADEP-4), який активує протеазу, расщепляющую білки бактерій. У ході експериментів ADEP-4 додали до золотавого стафілококів, які в результаті загинули.
Посиливши ADEP-4 антибіотиком рифампіцином, вчені отримали ще більш сильний препарат, який далі використовували для лікування піддослідної миші зі стафілококовою інфекцією. Миша була вилікувана.
Вчені вважають, що пристосуватися до нового виду антибіотика буде практично неможливо. !zn
Читайте також:
У Британії стурбовані поширенням стійких до антибіотиків супербактерій
Нобелівський лауреат розповів про антибіотики наступного покоління
Дослідники поставили під сумнів шкоду зайвої ваги для здоров'я