Стародавні наскельні малюнки у Перу могли створювати під дією наркотиків, припустили вчені

Поділитися
Стародавні наскельні малюнки у Перу могли створювати під дією наркотиків, припустили вчені © Photograph: A. Rozwadowski; drawing: Polish-Peruvian research team
Дослідники провели паралель між стародавніми малюнками та тими, які малювали у 1970-х роках представники народу тукано під дією галюциногенів.

Стародавні наскельні малюнки на півдні Перу могли зробити люди під впливом галюциногенних наркотиків, пише Live Science з посиланням на дослідження польсько-перуанської групи вчених.

Різьблення, швидше за все, зображує танцюючих людей і нанесене на понад дві тисячі валунів у сухій ущелині Торо-Муерто в долині річки Маджес. Вважається, що їхній вік становить від 1,400 до 2,100 років. Археологи вважають, що багато з них були висічені народом сігуас, на який вплинула культура Наска з південного Перу, що створила знамениті геогліфи в однойменній пустелі.

Але хвилясті лінії наскельних малюнків також схожі на витвори мистецтва, зроблені в 1970-х роках народом тукано (tucano), який проживає в тропічних лісах Амазонки в Колумбії, Бразилії та Еквадорі. Тукано створювали ці малюнки під час видінь, викликаних вживанням галюциногену аяуаски – напою з лози Banisteriopsis caapi. Ця подібність дозволяє припустити, що перуанські наскельні малюнки також були створені під впливом подібних видінь, припустили вчені.

Дослідження також передбачає, що геометричні візерунки з хвилястих ліній і кіл, зображені вздовж фігур, що танцюють, можуть символізувати паралельний світ, космос або потойбічне життя, як це можна побачити в мистецтві тукано, створеному в 1970-х роках. Одне з різьблень у Торо-Муерто схоже на набір малюнків тукано 20-го століття, що зображують сцени з видінь, пов'язаних з аяуаскою.

"Логічно припустити, що центральний танцюючий, оточений хвилястими лініями, насправді "оточений" піснями, які – втілюючи енергію та силу одночасно – були джерелом переходу в інший світ", – пишуть автори.

Разом з тим, дослідники зазначають, що подібність між давнім різьбленням Торо-Муерто та мистецтвом тукано під впливом аяуаски не обов'язково означає, що різьбярі Торо-Муерто теж приймали галюциногени; навпаки, ці образи могли виникнути внаслідок художнього звичаю зображати паралельний світ чи космос.

Але вважається, що народ вари, який жив у цьому регіоні між 400 і 1,000 роками н. е., використовував галюциногени зі стручків насіння дерева Anadenanthera colubrina, яке, ймовірно, існувало в регіоні, коли були зроблені різьблення в Торо-Муерто.

Також велика кількість різьблення в Торо-Муерто може вказувати, що це було важливим місцем, зокрема для навчання.

Нагадаємо, минулого року вчені знайшли печерні малюнки на Мадагаскарі, які показують зв'язок із Єгиптом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі