Стародавні літаючі динозаври піклувалися про потомство – вчені

Поділитися
Стародавні літаючі динозаври піклувалися про потомство – вчені Птерозаври були змушені піклуватися про своїх дитинчат
Дослідники виявили сотні яєць птерозаврів.

Вчені виявили на півночі Китаю сотні скам'янілих яєць вимерлих птерозаврів. На думку дослідників, знахідка може вказувати на те, що стародавні гігантські рептилії дбали про своє потомство. Про своє відкриття вчені повідомили в журналі Science.

Вік останків становить 120 мільйонів років. Передбачається, що річка затопила навколишні берега і поховала їх під тоннами піску. За іншою версією, річка забрала їх і, перемішавши з палим листям і осадовими породами, створила відповідні умови для збереження. Дослідники відзначають, що всього одна ділянка, досліджена ними, містила понад 200 скам'янілих яєць птерозаврів Hamipterus tianshanensis, в 16 з яких вдалося розрізнити сліди скам'янілих ембріонів.

Що б не знесло яйця і останки разом, воно сильно їх пошкодило, тому кістки сильно переламані і перемішані. Однак вони дотатньо збереглися для того, щоб можна було розрізнити останки дорослих особин і дитинчат. Їхню структуру вдалося детально дослідити за допомогою комп'ютерної томографії. На прикладі зародка в одному з яєць вчені з'ясували, що задні кінцівки у них були більш розвинені, ніж передні – очевидно, що тільки що вилупилися тварини могли лише ходити. Крім того, на відміну від дорослих особин (і від багатьох динозаврів), зубів у ембріонів ще немає.

Всі ці ознаки вказують на те, що дитинчата, які з'явилися на світ, були безпорадні і не могли прогодуватися і подбати про себе самостійно. І перш ніж вони виростуть, про них повинні були піклуватися батьки.

Варто відзначити, що деякі дослідники не погоджуються з такими висновками. Зокрема, зазначається, що кістки у найдрібніших дитинчат приблизно на 40% більшими, ніж у найбільших ембріонів. На думку вчених, це може свідчити про те, що їм ще не вдалося знайти проміжної стадії їхнього розвитку.

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі