Археологи з США вивчили ковдру віком близько 800 років, яка була знайдена в штаті Юта. Вона виявилася виготовленою з тисяч індичих пір'їн, повідомляє Naked science.
Відомо, що предки індіанців, такі як пуебло, зуні або хопі, які жили в південно-західній частині сучасних США, виготовляли ковдри (а також накидки) з індичого пір'я. Однак через погану збереженість таких речей подробиці технології їхнього виготовлення залишалися достеменно не відомі.
Перші подібні накидки були виготовлені з хутра кролика. Ковдри ж і накидки з індичого пір'я, швидше за все, носили не тільки утилітарний, але і ритуальний характер.
У ході нового дослідження вчені вивчили одну з таких ковдр, щоб зрозуміти технологію її виготовлення. В результаті вони прийшли до висновку, що ковдру «зшили» з найбільш пухнастого пера індички, яке оберталося навколо прядив'яного шнура, зробленого з деревоподібної вічнозеленої рослини роду юка. Розмір ковдри - 99 на 108 сантиметрів.
Вчені підрахували, що на виготовлення ковдри пішло 11550 пір'їн і 180 метрів шнура. Тобто, для виготовлення однієї ковдри потрібно чотири дорослих диких індика або 10 індичат. Такі ковдри виготовляли в основному жінки. Вони служили не тільки для того, щоб укриватися під час сну, а й виконували роль накидок - в них загортали в холодну погоду. Крім того, «індичі» накидки використовували в якості поховального савана.
Ймовірно, пір'я брали не у мертвих птахів, а збирали їх в ході природної линьки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше міжнародна група археологів і антропологів заявила про те, що стародавні люди спали в ліжках ще 200 тисяч років тому. Такі ліжка сильно відрізнялися від сучасних, але виконували ті ж функції: сон в чистоті і комфорті.