Космічна станція Cassini, яка займається вивченням системи Сатурна, отримала зразки міжзоряного пилу. Повідомлення про це було опубліковано на сайті NASA.
Cassini знаходиться на орбіті Сатурна з 2004 року. За цей час за допомогою аналізатора космічного пилу вона зібрала зразки багатих льодом піщинок, переважна більшість яких була викинута гейзерами супутника Сатурна Енцелада. У зібраних піщинках вчені виявили 36, які повністю відрізняються від інших. На думку дослідників, ці піщинки прийшли з простору між зірками.
Міжзоряний пил був вперше виявлений в Сонячній системі в 1990 році, вона з'явилася з місцевого міжзоряної хмари – хмари пилу, крізь яку подорожує Сонячна система.
Як заявив Ніколас Алтобеллі з команди Cassini, "після того відкриття ми завжди сподівалися на те, що зможемо засікти міжзоряний пил за допомогою Cassini. Ми знали, що якщо ми будемо шукати в правильно напрямку, ми обов'язково знайдемо його".
Піщинки подорожували крізь систему Сатурна на швидкості 72 тисячі кілометрів на годину – досить швидко для того, щоб уникнути гравітаційного впливу Сонця і його планет.
Cassini вивчила склад пилинок і встановила, що вони складаються з особливого набору мінералів, не льоду. Вони складаються з основних породоутворюючих елементів: магнію, кремнію і заліза. У складі порошинок були виявлені також сірка і водень.
Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.
Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).
Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.
Раніше повідомлялося, що вчені отримали найбільш чіткий знімок другого за величиною супутника Сатурна.
Раніше вчені отримали високоякісні фотографії Титану - найбільшого супутника Сатурна. В результаті застосування нових алгоритмів фотографії стали більш корисні для науковців. Так, планетологи зможуть використовувати їх для складання точних тривимірних карт Титану і спостереження руху метанових річок.
Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.