Стафілококи "обманюють" антибіотики за допомогою "хибних цілей" - вчені

Поділитися
Стафілококи Золотистий стафілокок здатний випускати "хибні цілі" для антибіотиків © Naked Science
Дослідники пояснили стійкість золотистого стафілокока до антибіотиків.

Вчені з Імперського коледжу Лондона заявили про те, що золотистий стафілокок може викидати "химбні цілі", які інактивують антибіотики. Висновки вчених були опубліковані в Nature Microbiology.

Золотистий стафілокок – вид бактерій, який може викликати широкий спектр захворювань. Для боротьби з бактерією застосовуються антибіотики пеніцилінового ряду (метицилін, оксацилін), а також даптоміцин з групи циклічних липопептидів. S. aureus може бути стійким до всіх цих сполук.

У ході нового дослідження вчені проаналізували дію антибіотиків на різні штами бактерій. Результати показали, що антибіотик значно гірше діє на лікарняні штами S. aureus, для яких характерне порушення роботи системи Agr-вирлентности. Ця система дозволяє деяким бактеріям координувати колективну діяльність за допомогою хімічної стимуляції.

Читайте також: Руїни античного міста виявилися "творінням" бактерій

Подальші спостереження показали, що інактивація даптоміцину пов'язана з тим, що бактерії виділяють міцели фосфатидилгліцерина (ФГ). Такий механізм характерний для всіх штамів збудника, однак ефективне зв'язування відбувається тільки при дефекті системи Agr. У відсутність дефекту фенол-розчинні модуліни (ФРМ) запобігають контакту ФГ з препаратом.

При цьому додаткова обробка оксацилліном відновила дію даптоміцина. За словами авторів, у дозах менше терапевтичних, перший знизив рівень ФГ, що дозволило даптоміцину безперешкодно вмонтуватися в мембрану бактерій і підвищити її проникність. У природних штамів S. aureus ефект спостерігався: їх ФРМ самостійно нейтралізували виділення ФГ.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі