Вчені виявили у стародавніх мумій гени стійкості до антибіотиків

Поділитися
Вчені виявили у стародавніх мумій гени стійкості до антибіотиків У стародавніх мумій виявлена стійкість до антибіотиків © NIAID/Flickr.com
Відкриття свідчить про те, що стійкість до антибіотиків пов'язана не тільки з їх широким застосуванням.

Вчені виявили гени множинної стійкості до протибактеріальних препаратів у кишковій мікрофлорі муміфікованих людей, які померли задовго до ери антибіотиків. Результати роботи дослідників були представлені на щорічному зльоті Американського товариства мікробіології ASM Microbe 2016 в Бостоні.

У ході досліджень вчені провели метагеномний аналіз решток кишкового вмісту семи мумій інків та італійців, які жили у X–XVIII столітті. Вчених цікавили послідовності, які збігаються з генами стійкості до антибіотиків у сучасних бактерій.

Читайте також: Вчені встановили причину високої швидкості набуття бактеріями стійкості до антибіотиків

Вчені виявили в муміфікованому матеріалі безліч факторів антибіотикостійкості. Найбільш часто з них зустрічалися бета-лактамази чотирьох класів, які забезпечують стійкість до пеніцилінів і препаратів аналогічної будови, 30 чинників стійкості до тетрациклінів, включаючи білкові насоси, що виводять їх з клітини, захист рибосом і ферменти, а також ряд генів стійкості до ванкоміцину.

Дані, отримані дослідниками, свідчать про те, що резистентність до антибитиків з'явилася задовго до їх широкого застосування. Крім того, дослідники вважають, що кишковий мікробіом служить резервуаром генів антибіотикостійкості у людей.

Разом з тим, за словами одного з авторів дослідження, стійкість до антибіотиків у стародавніх людей цілком логічна, оскільки більшість з них були створені на основі природних сполук.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі