Вчені з Університету Нового Південного Уельсу виявили, що необхідна під час боротьби з новим коронавірусом соціальна ізоляція заважає боротися зі шкідливими звичками, посилюючи тягу до алкоголю, сигарет і переїдання. Активна ж соціалізація допомагає з ними боротися, повідомляє «Популярная механика».
У ході дослідження вчені спостерігали за лабораторними тваринами. Виявилося, що звикли до нікотину щури, будучи соціально ізольованими, набагато частіше починали шукати джерело нікотину, навіть після періоду утримання. Коли ж щурів повернули назад до родичів, вони більше не шукали нікотин. Аналогічні результати показали і експерименти, в яких замість нікотину використовувався цукор.
Тобто, активна соціальне взаємодія допомагає позбутися від шкідливих звичок. Вчені вважають, що їхні експерименти показали, що активне соціальне життя благотворно впливає як на психічне, так і на фізичне здоров'я людини, допомагаючи знизити тягу до згубних пристрастей.
На думку дослідників, соціальна залученість відіграє більш значну роль в боротьбі з залежностями, ніж вважалося раніше. А соціальна ізоляція, навпаки, їй шкодить. Надалі вчені мають намір провести більш предметні дослідження про вплив ізоляції на поведінку людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені заявили про те, що захворювання раком при курінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.