На Сонці з'явилася пляма, яка випустила одразу вісім потужних спалахів 14 грудня. Вчені очікують найближчим часом нові спалахи, оскільки пляма продовжує зростати, повідомляє Space.com.
Один зі цих спалахів, класу М6, призвів до короткого відключення радіозв'язку над Атлантичним океаном.
Сонячні спалахи – це сплески електромагнітного випромінювання, що рухаються зі швидкістю світла. Ті з них, які спрямовані у бік Землі, досягають планети через вісім хвилин після виходу з сонячної атмосфери.
Найпотужнішими є спалахи класу Х, на рівень нижче – класу М, до якого належали більшість спалахів 14 грудня.
"Відповідальна" за спалахи сонячна пляма AR3165, яка нещодавно з'явилася на поверхні Сонця. Сонячні плями — це темніші і прохолодніші області в нижньому шарі сонячної атмосфери, в яких силові лінії магнітного поля зірки викривляються і напружуються. Коли магнітні лінії вибухають, вивільняючи енергію, виникають спалахи.
Іноді спалахи супроводжуються корональними викидами маси (СМЕ), які є хмарами намагніченої плазми, які рухаються набагато повільніше, ніж спалахи, і досягають Землі протягом трьох днів. Такі викиди можуть спричинити магнітну бурю на нашій планеті.
Водночас, поки що свідчень того, що спалахи супроводжувалися СМЕ, немає.
У жовтні астрофотограф Ендрю Маккарті зміг "зловити" на фото гігантський потік плазми, який випустило Сонце. Він поширився до космосу на 1,6 мільйона кілометрів.