Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe пролетів через верхні шари атмосфери Сонця – корону – і зібрав там частинки та магнітні поля, передає управління.
"Нова віха знаменує собою важливий крок для Parker Solar Probe і гігантський стрибок у науці. Так само, як висадка на Місяць дозволила вченим зрозуміти, як воно утворилося, дотик до самої речовини, з якої зроблено Сонце, допоможе вченим отримати важливу інформацію про нашу найближчу зірці та її вплив на Сонячну систему", - сказано в повідомленні.
У NASA після першого проходу крізь корону продовжуватимуть надавати дані про явища, які неможливо вивчити здалеку.
"Дотик до Сонця за допомогою сонячного зонда Parker Solar Probe - це монументальний момент для науки та справді видатний подвиг", - сказав Томас Зурбухен, помічник адміністратора Управління наукової місії у штаб-квартирі НАСА у Вашингтоні.
Наближаючись до сонячної поверхні, Parker робить нові відкриття, яких інші космічні апарати не могли зробити через занадто велику відстань.
Перший прохід через корону, який тривав кілька годин, є одним із багатьох запланованих для місії.
Parker продовжить наближатися до Сонця спіраллю, досягнувши від поверхні 8,86 сонячних радіусів (3,83 мільйона миль).
Майбутні облети, наступний із яких відбудеться у січні 2022 року, ймовірно, знову перенесуть сонячний зонд Parker через корону.
У NASA мають намір і надалі вивчати сонячний вітер та знайти джерело його походження. Це дозволить зрозуміти, як корона нагрівається до мільйонів градусів, що набагато гарячіше, ніж сонячна поверхня знизу.
Зонд був запущений у 2018 році та є частиною програми NASA Living with a Star для дослідження аспектів системи Сонце-Земля, які безпосередньо впливають на життя людства.
Вчені оновили прогноз магнітних бурь на грудень. Згідно з ним, до кінця року на Землі очікуються три подібні події найслабшого рівня, G1.