Собаки запам'ятовують всі дії господарів – вчені

Поділитися
Собаки запам'ятовують всі дії господарів – вчені У собак спостерігається подоба епізодичної пам'яті © doctor-vet.uz
Собаки зберігають спогади про "епізодичні" дії господарів.

Угорські зоологи заявили про те, що у собак може існувати епізодична пам'ять. Висновки вчених були зроблені на підставі експерименту, в ході якого собакам треба було через деякий час повторити дії господарів. Результати досліджень були опубліковані в журналі Current Biology.

Епізодична пам'ять являє собою різновид довгострокової пам'яті, яка включає в себе спогади про конкретні події, ситуаціяї і переживання. Раніше вважалося, що вона характерна тільки для людини, однак в останні роки вчені знаходять все більше свідчень на користь існування схожого виду пам'яті й у деяких тварин.

Вчені поставили експеримент, в якому показали, що собаки протягом певного проміжку часу - від однієї хвилини до години - можуть зберігати спогади про "швидкоплинні" дії господаря. Спочатку 17 тварин навчали повторювати дії господарів з одним з шести предметів по команді "Зроби це!" (наприклад, торкнутися лапою парасольки). Потім дослідники відволікали тварин іншим завданням: собаку вчили лягає на килимок, після того, як господар мовчки дивився на неї протягом декількох секунд. При цьому навколо килимка були розкидані предмети з минулого етапу експерименту, і людина під час навчання торкалася їх рукою, при цьому не подаючи ніяких команд.

Після цього собаку відводили або на одну хвилину за ширму, або на годину в будку. Коли тварина поверталася, господар дивився на собаку і вона, як і очікувалося, лягала на килимок. Однак потім власник раптово командував: "Зроби це!".

Уповільнена реакція і довгий погляд на господаря свідчили про те, що собаки були здивовані раптовою командою. Разом з тим, більшості з них вдалося правильно впоратися із завданням. З тих тварин, хто провів хвилину за ширмою, успішно повторили "випадкову" дію господаря 58,8%, а з тих, хто провів годину в будці, лише 35,3%.

Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі